تاریخچه انجمن

تاریخچه انجمن

انجمن آسمان نیلی به یاد و خاطره فرشته کوچکی با همین نام و در حمایت از افراد سندرم داون تاسیس شده است. این بنیاد در تلاش است تا با معرفی این فرشتگان به جامعه و فرهنگ سازی برای پذیرش این افراد، به حضور موثر تر آنها در خانواده و جامعه کمک نماید. این بنیاد بر آن است تا نشان دهد این کودکان اگر مورد توجه قرار گیرند می توانندبه استقلال دست یابند و در برآوردن احتیاجات خود تا اندازه زیادی خود کفا شوند و حتی برای دیگران نیز مفید باشند. فعالیتهای بنیاد آسمان نیلی بیشتر بر پایه گسترش فرهنگ پذیرش افراد سندرم داون تاسیس شده است، با این حال برگزاری دوره های آموزشی برای والدین و کودکان همچنین مشاوره با والدین نیز از خدمات دیگر بنیاد می باشد. شناسایی، مشاوره و معرفی کودکان و افراد داون به مراکز درمانی معتبر نیز از دیگر فعالیتهای این بنیاد است. بنیاد آسمان نیلی یک بنیاد غیر انتفاعی و عام المنفعه می باشد و کلیه درامدهای حاصل از این بنیاد صرف امور افراد سندرم داون می گردد.

aseman3
tar1
1391 تاسیس انجمن انجمن با حمایت تعدادی از افراد خیر شهر اصفهان تشکیل گردید خدمات انجمن در ابتدا در یکی از خیریه های شهر اصفهان بصورت مشترک و تنها در بعضی از روزهای هفته انجام می گرفت در این سال مجوزهای لازم جهت گسترش فعالیت با حمایت خوب فرمانداری اصفهان به عنوان سازمان مردم نهاد اخذ گردید و به ثبت اسناد رسمی گردید
tar2
1392 شروع به کار رسمی و تمام وقت با حمایت مدیر یکی از مراکز تحت پوشش بهریستی اولین مرکز رسمی و تمام وقت ایجاد گردید. در این مرکز با شروع شناسایی و جذب مددجویان امکان برگزاری دوره ها و کلاس های اموزشی بوجود آمد.
tar3
1394 تاسیس مرکز مستقل و تخصصی سندرم دان با حمایت خیرین شهر اصفهان انجمن موفق گردید اولین مرکز تخصصی سندرم دان را در شهر اصفهان تاسیس نماید این مرکز با دارا بودن 5 کلاس جهت برگزاری دوره ها و سالن اجتماعات قدمی بزرگ در جهت آموزش فرشتگان زمینی بر داشت.
tar4
1395 عضویت اصلی سازمان بین المللی سندرم دان با پیگیری های واحد روابط عمومی انجمن در این سال موفق گردید به عنوان عضو اصلی انجمن بین المللی سندرم دان درآید این عضویت امکان برگزاری سمینارهای بین المللی و حق رای را برای ایران به ارمغان آورد.